>

Jeśli uważasz, że to co piszę jest dobre i warte uwagi, postaw mi kawkę 🙂 Będzie mi miło 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Współczesny człowiek korzystający aktywnie z Internetu nie raz napotyka się na liczne reklamy zabiegów na ciało, masażu itd. Wszystko jest dobrze kiedy wie, czego potrzebuje. Jednak przy tak różnorodnej gamie ofert łatwo można się w tym zagubić. Często kończy się to odpuszczeniem tematu albo w najlepszym wypadku skorzystaniem z porady profesjonalisty. Oczywiście wtedy masażysta ma dobre pole do popisu Wsłuchując się w potrzeby pacjenta/klienta może dobrać odpowiedni zabieg lub jeśli problem jest poważniejszy to pokierować po pomoc do lekarza. Masaż w niektórych przypadkach może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zarówno pacjent, jak i masażysta, powinni być do takiej rozmowy przygotowani. Ułatwi to pracę masażyście, jak i spełni oczekiwania osoby potrzebującej konsultacji. Ale jak się do takiej rozmowy przygotować? Na co zwrócić uwagę?
Na pewno pierwszym podstawowym pytaniem jest „jaki jest cel masażu?”. Jeśli obie ze stron określą swojej oczekiwania co do zabiegu wtedy satysfakcja będzie obopólna. Uprości to całkowicie rozmowę. Może to być kluczowy moment rozmowy, który bardzo ją ułatwi. Jeśli, jako masażyści nie będziemy pewni tego co mówimy klient/pacjent to wyczuje. Zakończy rozmowę stwierdzeniem „że on to jeszcze przemyśli i odezwie się później „. Jednak to „później” nigdy nie następuje i w ten sposób tracimy potencjalnego pacjenta.
Dlatego właśnie przedstawienie celu masażu oraz merytoryczne opisanie możliwych do wykonania w tym przypadku zabiegów jest czymś bardzo ważnym. Osobie, która będzie chciała się zrelaksować, odpocząć od problemów dnia codziennego, nie zrobimy masażu sportowego, po którym będzie bardziej nabuzowana i obolała. Spowoduje to u niej tylko złość, że ustalony na początku cel nie został osiągnięty.
Masażysta doradzając musi również pamiętać, że zdrowie pacjenta/klienta jest najważniejsze. Panią, mającej na nogach skórę naczyniową, nie będziemy zachęcać do masażu bańką chińską. Zrobiłoby to jej więcej szkody niż pożytku i dodatkowo mogłoby się skończyć złą opinią o naszej pracy albo nawet pozwem do sądu.
Dlatego, już na tym etapie, do osoby potrzebującej powinniśmy podejść z dużą uwagą i odpowiedzialnością. Pamiętaj, że większość z osób, które proszą o masaż dodatkowo borykają z mniejszymi lub większymi problemami zdrowotnymi. Traktuj więc ich tak, jakbyś sam chciał być traktowany w momencie, gdy masz jakiś problem.
Jeśli jako pacjent już wiesz, co chcesz osiągnąć przez masaż, to zapoznaj się z ofertą danego salonu lub masażysty. Zazwyczaj do wyboru masz dwie drogi. Albo udać się do wybranego salonu spa, albo zaprosić masażystę do swojego domu bądź biura. Korzystając z drugiej opcji przygotuj się na pytanie o Twój stan zdrowia. Traktuj te pytania poważnie. Będzie to miało bardzo duży wpływ na Twój komfort w trakcie zabiegu. Pamiętaj, że masażysta ma Ci pomóc a nie zaszkodzić. Wykonujący zabieg, zwłaszcza jeśli pierwszy raz korzystasz u niego z masażu nie zna Ciebie. Wie o Tobie tyle, ile mu powiesz i tyle ile powie mu Twoje ciało. Nie bój się więc komunikacji. Jeśli jest coś, co Ci nie odpowiada, to po prostu o tym powiedz. Masażysta jako profesjonalista nie obraża się z takiego powodu.
Komunikacja stanowi połowę sukcesu. Masażysta nie jest patomorfologiem, który przeprowadza sekcję zwłok lub balsamistą. Ponoć ciała zmarłych dużo mówią nawet po śmierci. Jednak nie w tym rzecz by obie strony działały na zasadzie domysłów. Z drugiej strony na pierwszej wizycie nie oczekuj od masażysty mocnego masażu. W naszej profesji jest zasada stopniowania masażu. Masażysta na pierwszej wizycie poznaje Ciebie i Twoje ciało. Nie oczekuj, że od razu po położeniu się na stół dostaniesz łokciami między łopatki. Bo nie na tym polega dobry masaż.
Ważnym czynnikiem przy wyborze masażu jest również wybór osoby i miejsca, w którym dany zabieg będzie wykonywany. Tu pomocny będzie Internet. Na wielu stronach można przeczytać opinie na temat danego salonu lub masażysty. Dzięki temu można wyrobić sobie zdanie na temat osoby oferującej masaż a potem osobiście ją zweryfikować. Nie będziesz szedł „w ciemno”. Oprócz sieci, dużą pomocą może okazać się rozpytanie znajomych. Masażyści lubią być polecani.
Podczas rozmowy z masażystą nie bój się zadawać pytań. Jak wcześniej wspomniałem komunikacja to podstawa dobrego zabiegu. Jeśli wybrałeś masaż, który cię interesuje możesz dopytać jak on będzie wykonywany, jakie przyniesie skutki dla twojego ciała czy ducha. Możesz zwrócić uwagę na obszary, które najbardziej bolą by nad nimi się bardziej skupić lub je pominąć. Pamiętaj, nie ma głupich pytań.
Ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego dla siebie masażu jest budżet i czas którym dysponujesz. Niektóre techniki masażu mogą być droższe lub dłuższe niż inne. Jeśli masz ograniczenia budżetowe lub czasowe, wybierz opcję, która jest dla Ciebie odpowiednia.
Mam nadzieję, że choć trochę zasugerowałem czym się kierować przy wyborze odpowiedniego dla siebie masażu.
Jeśli masz jakieś pytania bądź sugestie to pisz śmiało!

Tagi: