👉Wielu osobom ten styl masażu jest nieznany. Wręcz kojarzy się (spokojnie, wcześniej mi też podobnie) na dostaniu porządnego lania, po którym nie wyjdzie się o własnych z siłach z gabinetu masażysty. Może bierze się to z filmów o krajach Dalekiego Wschodu, gdzie jedną z kar było bicie po piętach. Co nie działało leczniczo ani tym bardziej relaksująco na skazanego.
Odsuwając na bok panujące opinie, masaż bambusem należy do grupy masaży relaksujących i leczniczych.
Autorem masażu jest francuski masażysta i kinezyterapeuta Gil Amsallem. Inspirację stanowiło dla niego obserwowanie misiów panda z wielkim zadowoleniem ocierających się o bambusowe pędy.

Jeśli uważasz, że to co piszę jest dobre i warte uwagi, postaw mi kawkę 🙂 Będzie mi miło 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

👉 [DLACZEGO KIJKI Z BAMBUSA] Nie raz spotkałem się z pytaniem dlaczego kijki do masażu muszą być z bambusa? Ma to głównie zastosowanie praktyczne. Bambus działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie, nie powoduje alergii. Bogate w krzem pałeczki bambusowe to naturalne piezoelektryki, które dzięki pocieraniu i rolowaniu, tworzą potencjał elektryczny. Osoby masowane odczuwają zastrzyk energii i nabierają sił.
Do tego są one lekkie oraz bardzo wytrzymałe. Zbudowane są tak, by w żaden sposób nie podrażnić skóry. Masażyście mogą pomóc przeprowadzić masaż tkanek głębokich.

👉 [DLA KOGO?] Masaż kijkami bambusowymi zalecany jest w przypadku:
✔️ przemęczenia
✔️ bólu głowy
✔️ bólu pleców
✔️ bólu mięśni
✔️ przemęczenia
✔️ nadmiernego stresu
✔️ pogorszonego samopoczucia
✔️ pogarszającego się stanu skóry
✔️ powtarzających się migren
✔️ nagromadzonego kwasu mlekowego
✔️ borykających się ze stanami depresyjnymi
Bambusowy masaż, dzięki ujędrnieniu i poprawie elastyczności skóry (modelowanie ciała), pozwala pozbyć się cellulitu. W trakcie masażu dochodzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy, w efekcie czego nieestetyczne grudki i nierówności znikają.
Masaż bambo może być wykonywany wraz z innymi masażami, np. razem z masażem gorącymi kamieniami.

👉 [RODZAJE KIJKÓW BAMBUSOWYCH] Do masażu bamboo stosuje się różnej wielkości kijki. Grubość kijka dobiera się do opracowywanej partii mięśni. Duże służą do masowania większych obszarów ciała, małe pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

👉 [JAK WYGLĄDA MASAŻ?] Przed masażem warto skorzystać z kąpieli. Działanie masażu sprowadza się również do usprawnienia krążenia limfatycznego i żylnego oraz do zwiększenia elastyczności mięśni i ścięgien.
Osoba masowana leży przodem do stołu (pozycja na brzuchu). Podczas masowania stosuje się następujące techniki: głaskanie, prześlizgiwanie, przesuwanie, rolowanie, ugniatanie, uciski, szczypanie, modelowanie, pocieranie, oklepywanie i wibrację. Tempo i siła masażu zmieniają się w trakcie zabiegu.
Przed masażem skóra pacjenta jest przygotowywana do zabiegu poprzez manualne techniki masażowe.
Masaż bamboo zaczyna się od stóp. Następnie opracowywane są nogi i kark. Technikę i wielkość kijka dopasowuje się do opracowywanej partii mięśni. Stosowane techniki to: przesuwanie, rolowanie, ucisk, oklepywanie oraz wibrację.
Następnie pacjent zmienia pozycję z leżenia na brzuchu na plecy. Masaż zaczyna się od masowania stóp, następnie łydki (pomijając kość piszczelową), uda, brzuch, przestrzenie międzyżebrowe, ręce oraz twarz. Stosowane techniki to m.in. rolowanie, oklepywanie oraz wibrację.

👉 [PRZECIWWSKAZANIA] Przeciwwskazaniem do wykonania masażu bamboo jest:
❌ciąża
❌menstruacja
❌choroby nowotworowe
❌brak ciągłości tkanek oraz skóry
❌podwyższona temperatura
❌skłonność do krwotoków
❌stany zapalne
❌powiększone węzły chłonne

Tagi: