[Historia] Leczenie podciśnieniem jest bardzo starą metodą. W dawnych czasach używano w tym celu wydrążonych w środku rogów. Już wówczas zauważono korzystny wpływ podciśnienia w chorobach górnych dróg oddechowych (zapalenia płuc, opłucnej, nieżytu) i w zespołach bólowych kręgosłupa.

Jeśli uważasz, że to co piszę jest dobre i warte uwagi, postaw mi kawkę 🙂 Będzie mi miło 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

[Działanie] Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Poza tym masaż bańką chińską relaksuje i uspokaja.

[Wskazania] Wskazany jest dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia, zestresowanych, przemęczonych oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

[Przeciwwskazania] Masażu bańką chińską nie powinno wykonywać się kobietom, które są w ciąży lub w czasie menstruacji. Osoby, które mają żylaki, podwyższoną temperaturę ciała, zaburzenia krzepliwości krwi, przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry, wysiękowe zapalenie stawów, obrzęki niewiadomego pochodzenia, gruźlice i nowotwory nie mogą być masowane bańką chińską.

[Przebieg] Przed rozpoczęciem masażu bańką chińską wykonam Ci krótki masaż klasyczny z elementami drenażu limfatycznego z niewielką ilością oliwki. Tak aby Twoje ciało przygotować na doznania płynące z tego masażu. Zanim dotknę Twojego ciała bańką użyję do niej środka poślizgowego. Tak aby nie sprawiać Ci wielkiego bólu. W zależności od masowanej części ciała będę wykonywać koliste, zygzakowate lub podłużne ruchy bańką. Masaż bańką chińską trwa ok. 15 – 30 minut, powinien być wykonywany seriach (10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu. Powstałe po terapii wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

[Jak się zapisać] Jeśli interesuję Cię masaż bańką chińską napisz do mnie na Facebooku lub zadzwoń do mnie. Mogę zaproponować Ci masaż bańką chińską ud, pośladków, rąk oraz pleców w czasie 60 min – 110 zł. Na terenie Warszawy nie płacisz za mój dojazd.

Tagi: