>

Jeśli uważasz, że to co piszę jest dobre i warte uwagi, postaw mi kawkę 🙂 Będzie mi miło 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

💪 ❤️ Po dwóch latach nauki na kierunku masażysta wymarzony dokument (dyplom) uprawniający mnie do tytułu technika masażysty jest już w moim posiadaniu. 💪 ❤️
Przy okazji tak ważnego dla mnie wydarzenia myślę, że warto tu poruszyć temat kim jest technik masażysta oraz fizjoterapeuta. Różnica pomiędzy technikiem masażystą i fizjoterapeutą wydaje się być widoczna. Jednak jak się okazuje często pojawiają się wątpliwości, którego specjalistę wybrać.
Różnice można już wychwycić w toku szkolenia. Fizjoterapeuta aby móc wykonywać zawód musi ukończyć studia związane z fizjoterapią. Technik masażysta może tytuł otrzymać po ukończeniu dwuletniego studium policealnego oraz po zdaniu egzaminu państwowego.
Jak może nam pomóc masażysta a jak fizjoterapeuta? Masażysta zajmuje się głównie wykonywaniem zleconych masaży. Należą do nich:

  • masaże medyczne,
  • masaże sportowe,
  • masaże kosmetyczne,
  • masaże profilaktyczne.

Wykwalifikowany masażysta jest w stanie wykonać podstawowe badania, a także dobrać optymalne techniki masażu do potrzeb pacjenta.
Fizjoterapeuta z racji wykonywanego zawodu ma większy obszar do działania. Należy do nich m.in. rehabilitacja pacjenta w ortopedii, sporcie jak też przy chorobach wewnętrznych. Fizjoterapeuta zajmuje się promowaniem ruchu oraz przywracaniem pełnej lub częściowej sprawności fizycznej osobom z zaburzeniami ruchu i niepełnosprawnościami. W terapii może wykorzystywać takie metody jak fizykoterapię, kinezyterapię czy terapię manualną.
Do fizjoterapeuty zazwyczaj możesz udać się posiadając skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty. Do masażysty możesz iść w każdej chwili, nie tylko gdy odczuwasz dolegliwości bólowe. Jeśli chcesz dać wytchnienie swojemu ciału i duszy warto pomyśleć o masażu np. relaksacyjnym, który wykona każdy wykwalifikowany technik masażysta.
Reasumując fizjoterapeuta i technik masażysta powinni posiadać bardzo dużą wiedzę na temat anatomii człowieka. Tak aby podczas wykonywanej przez siebie pracy nie wyrządzić drugiej osobie krzywdy. Różnica zatem, która jest pomiędzy tymi zawodami głównie dotyczy wykonywanych zadań. Zarówno fizjoterapeuta jak i technik masażysta przy dobrej współpracy mogą się dopełniać.

Tagi: