1. Przed masażem nie spożywaj ciężkich i obfitych posiłków.
  2. Dla własnej wygody weź ciepły prysznic. Pomoże to oczyścić skórę, rozluźnić i rozgrzać mięśnie. Jeśli idziesz na masaż do gabinetu możesz zapytać masażystę czy jest możliwość wzięcia kąpieli na miejscu.
  3. Na masaż ubierz się luźno i wygodnie. Umożliwi Ci to łatwe zdjęcie ubrania przed zabiegiem, a po nim będziesz się czuć się bardziej komfortowo.
  4. Nie wstydź się rozebrać do masażu. Masażysta podobnie jak lekarz patrzy na Twoje ciało pod kątem medycznym. Większość gabinetów masaży oferuje jednorazową bieliznę. A jeśli tego nie ma, niemasowane części ciała przykrywane są ręcznikiem lub prześcieradłem. Zdjęcie ubrania umożliwi nieskrępowane ruchy masażysty oraz uchroni przed ubrudzeniem go olejkami.
  5. Przed masażem zdejmij biżuterię. Wszystkie bransoletki, zegarki, wisiorki, piercingi, kolczyki muszą zostać usunięte. Podyktowane jest to Twoim bezpieczeństwem. Pozwoli Ci to w pełni zrelaksować się podczas zabiegu.
  6. Jeśli umówiona/y jesteś na masaż relaksacyjny zadbaj o swoje wyciszenie.
  7. Nie bój się rozmawiać z osobą wykonującą zabieg. Zadawaj pytania. W razie wszelkich wątpliwości informuj o tym masażystę.
  8. Szczerze odpowiadaj na pytania masażysty dotyczące Twojego zdrowia. Masaż jest zabiegiem leczniczym. Podobnie jak lekarz zapytam Cię o stan Twojego zdrowia i samopoczucie aby nie zrobić Ci krzywdy.
  9. Jeśli masaż odbywa się u Ciebie w domu, zadbaj o spokój. Dzięki temu w pełni się zrelaksujesz a ja będę mógł w pełni skupić się na wykonywanym zabiegu.
  10. Masaż nie musi boleć. Podczas masażu często pytam czy ból jest do zniesienia. Jeśli boli Cię zbyt mocno, zmieniam okolice masowane i po jakimś czasie powtórnie wracam do bolącego miejsca aby rozmasować je.
  11. Umawiając ze mną na masaż określ miejscowość wykonania usługi. Jeśli mieszkasz w stolicy płacisz jedynie za masaż. Natomiast jeśli jesteś spoza Warszawy do mojej usługi należy doliczyć koszt dojazdu.

Jeśli uważasz, że to co piszę jest dobre i warte uwagi, postaw mi kawkę 🙂 Będzie mi miło 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to